Blog

Schody drewniane zabiegowe: eleganckie i funkcjonalne rozwiązanie dla Twojego domu

Schody drewniane zabiegowe: eleganckie i funkcjonalne rozwiązanie dla Twojego domu

W świecie designu i architektury wnętrz, schody spełniają nie tylko funkcję praktyczną. Są one istotnym elementem wystroju, wpływającym na atmosferę, styl i funkcjonalność holu, korytarza czy innego pomieszczenia. Wybór schodów jest bardzo duży, wyróżnić możemy między innymi schody zabiegowe. Czym są takie schody, jakie mają zalety? Jakie modele mamy do wyboru? 

Czym są schody zabiegowe? 

Schody zabiegowe nazywane są również schodami korytarzowymi. Poszczególne stopnie takich schodów nie są względem siebie prostopadłe, ale przesunięte (są to przede wszystkim stopnie na zakręcie). W konstrukcji schodów zabiegowych wyróżniamy stopnie w kształcie prostokątów, ale też trójkątów i trapezów. 

Montaż schodów zabiegowych pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni i zaoszczędzenie miejsca.

Rodzaje drewna używane do budowy schodów zabiegowych 

Do budowy schodów drewnianych zabiegowych używa się różnych rodzajów drewna, takich jak sosna, buk czy dąb. Każdy z gatunków ma swoje unikalne właściwości i estetykę. Dąb jest ceniony za swoją wytrzymałość, podczas gdy sosna jest bardziej ekonomicznym wyborem. Wybór konkretnej opcji uzależniony jest od indywidualnych preferencji, budżetu oraz stylu wnętrza. 

Projektowanie i instalacja schodów drewnianych zabiegowych

Projektowanie schodów drewnianych zabiegowych to proces, który wymaga starannego planowania i uwzględnienia takich czynników, jak przestrzeń, bezpieczeństwo i styl. Należy zwrócić uwagę na odpowiednią szerokość i wysokość stopni, rodzaj i wymiary balustrady. 

Montaż schodów drewnianych zabiegowych powinien być przeprowadzany przez doświadczonego fachowca, zyskamy wtedy gwarancję trwałości i bezpieczeństwa.

Konserwacja i pielęgnacja schodów drewnianych zabiegowych

Aby schody drewniane zabiegowe zachowały swój wygląd i funkcjonalność, wymagają odpowiedniej konserwacji. Konieczne jest regularne wykonywanie takich czynności, jak czyszczenie, szlifowanie, lakierowanie czy wymiana uszkodzonych elementów. 

Schody zabiegowe ‒ TOP 3 od Kornik 

W ofercie Kornik nie mogło zabraknąć schodów drewnianych zabiegowych. Proponujemy schody zabiegowe wykonane z drewna sosnowego, bukowego, dębowego. 

1. Schody MP MAX zębinowe zabiegowe sosna

Schody zabiegowe sosnowe przypadną do gustu wszystkim, którzy szukają praktycznego i estetycznego rozwiązania. Schody wykonane z sosny są trwałe, a dzięki odpowiedniej konserwacji, mogą służyć przez wiele, wiele lat. Kolejny plus to konstrukcja zębinowa, która stanowi gwarancję stabilności i solidności schodów.

Schody zabiegowe sosnowe stanowią doskonałe połączenie funkcjonalności, estetyki i dostępności cenowej. W ofercie Kornik dostępne są schody zębinowe zabiegowe sosnowe prawe i lewe. 

2. Schody MP MAX zębinowe zabiegowe buk INOX

Schody MP MAX zębinowe zabiegowe buk to wyjątkowo eleganckie i trwałe rozwiązanie. Schody doskonale się prezentują, są odporne na uszkodzenia, sprawdzą się nawet w intensywnie eksploatowanych pomieszczeniach.

Co więcej, zastosowano tutaj system zębinowy, który zapewnia bardzo dobrą stabilność konstrukcji. Buk, z którego wykonane są schody, jest znany ze swojej wytrzymałości i pięknego, jasnego odcienia, dodaje wnętrzom ciepła i elegancji.

3. Schody MP MAX zębinowe zabiegowe dąb INOX 

Schody zębinowe zabiegowe wykonane z dębu to kolejna propozycja. Dąb, będący jednym z najtrwalszych gatunków drewna, jest wyjątkowo odporny na zniszczenia, co czyni go idealnym materiałem na schody, które są intensywnie eksploatowane. Co więcej, dąb charakteryzuje się pięknym, ciepłym odcieniem ‒ schody będą ozdobą każdego pomieszczenia. Warto też wspomnieć o konstrukcji zębinowej, która stanowi gwarancję wytrzymałości i stabilności. 

Podsumowanie

Schody drewniane zabiegowe to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również stylowy design. Schody mogą być wykonane z różnych rodzajów drewna, co umożliwia dopasowanie ich do każdego gustu i budżetu. Co więcej, schody pozwalają oszczędzić nieco przestrzeni, wyróżniają się też trwałością.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *