Blog

Drzwi do łazienki 70 czy 80? Poradnik

Wybór odpowiednich drzwi do łazienki to decyzja, która ma znaczący wpływ nie tylko na funkcjonalność i komfort użytkowania tego pomieszczenia, ale również na ogólną estetykę i styl wnętrza. Duże znaczenia ma również rozmiar drzwi wewnętrznych. Przede wszystkim dlatego, że muszą one pasować do otworu drzwiowego, a także zapewniać swobodne przejście. W tym kontekście największą popularnością cieszą się drzwi 70 cm i 80 cm. Na jakie profile się zdecydować? Zachęcamy do przeczytania naszego, krótkiego poradnika.

Wymiary drzwi – dlaczego mają znaczenie?

Pierwszym i podstawowym aspektem jest dostępność przestrzeni. Drzwi o odpowiedniej szerokości ułatwiają swobodne wejście i wyjście, co jest szczególnie ważne w pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni, takich jak łazienki. Należy uwzględnić nie tylko przestrzeń potrzebną do swobodnego przemieszczania się, ale także wymagania związane z dostępem do łazienki osób z ograniczoną mobilnością lub korzystających z różnego rodzaju pomocy, takich jak wózki inwalidzkie.

Kolejnym aspektem jest wentylacja. W łazience, gdzie wilgotność jest zazwyczaj wyższa niż w innych pomieszczeniach, odpowiedni rozmiar drzwi może przyczynić się do lepszej cyrkulacji powietrza. To z kolei ma wpływ na komfort użytkowania, jak również na zapobieganie problemom związanym z nadmierną wilgocią, takim jak tworzenie się pleśni czy grzyba.

Rozmiar drzwi wpływa również na estetykę wnętrza. Drzwi, które są proporcjonalne do wielkości pomieszczenia i wysokości sufitów, sprawiają, że każdy element wnętrza ze sobą współgra. 

Bezpieczeństwo jest kolejnym, ważnym czynnikiem. W sytuacjach awaryjnych, takich jak pożar czy potrzeba szybkiej ewakuacji, odpowiednio szerokie drzwi mogą ułatwić bezpieczne i szybkie opuszczenie pomieszczenia. Jest to szczególnie ważne w budynkach użyteczności publicznej, ale również w domach prywatnych.

Drzwi 70 cm do łazienki – zalety i zastosowanie

Drzwi wewnętrzne do łazienki 70 cm należą do jednych z najpopularniejszych rozwiązań. Sprawdzą się świetnie w łazienkach w blokach, biurach oraz w domach prywatnych. Drzwi o szerokości 70 cm są również odpowiednie do zastosowania w miejscach, gdzie konieczne jest zachowanie szczególnej intymności i prywatności, jaką oferuje łazienka. Zapewniają one wystarczającą izolację akustyczną i prywatność, co jest kluczowe dla komfortu użytkowników.

Z punktu widzenia instalacji, drzwi o tej szerokości są łatwe w montażu i mogą być stosowane w różnorodnych konfiguracjach architektonicznych. Ich standardowe wymiary ułatwiają dopasowanie do większości otworów drzwiowych, minimalizując potrzebę przeprowadzania skomplikowanych prac remontowych czy konieczność zamawiania drzwi na indywidualne zamówienie. 

Drzwi 80 cm do łazienki – kiedy warto wybrać szersze drzwi?

Szersze drzwi, takie jak te o szerokości 80 cm, zapewniają łatwiejszy dostęp do łazienki, co jest istotne zwłaszcza dla osób z ograniczoną mobilnością. Umożliwiają one swobodne wejście i wyjście z pomieszczenia, nawet przy użyciu sprzętu medycznego, takiego jak chodziki czy wózki inwalidzkie. Jest to istotny aspekt z punktu widzenia dostępności i ergonomii przestrzeni, umożliwiający komfortowe korzystanie z łazienki przez wszystkich domowników, bez względu na ich indywidualne potrzeby czy ograniczenia.

Ponadto, drzwi o większej szerokości mogą przyczynić się do lepszej wentylacji łazienki. Większy otwór drzwiowy ułatwia cyrkulację powietrza, co jest szczególnie ważne w pomieszczeniach, gdzie wilgotność jest zazwyczaj wysoka. Dzięki temu, łazienka szybciej wysycha po wzięciu kąpieli czy prysznica, co przekłada się na mniejsze ryzyko powstawania pleśni i grzybów.

W kontekście estetycznym, szersze drzwi mogą stanowić imponujący element dekoracyjny, nadając łazience charakteru i elegancji.

Drzwi wewnętrzne do WC i łazienki od Kornik

W sklepie Kornik klienci znajdą szeroki wybór wysokiej jakości drzwi wewnętrznych do WC i łazienki, które spełniają najwyższe standardy zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. Oferowane przez nas produkty wykonane są z najlepszych gatunków drewna, w tym sosny sęcznej lub bezsęcznej oraz dębu rustykalnego, co gwarantuje ich trwałość i solidność. Dostępne są w najpopularniejszych wymiarach 70 cm i 80 cm, ale Kornik wychodzi także naprzeciw indywidualnym potrzebom klientów, oferując również drzwi o szerokości 60 cm oraz 90 cm. Taka różnorodność wymiarów pozwala na idealne dopasowanie drzwi do każdego wnętrza, niezależnie od jego rozmiarów czy specyficznych wymagań.

Drzwi dostępne w naszej ofercie charakteryzują się nie tylko wytrzymałością, ale również wysokim poziomem obróbki i zabezpieczenia. Klienci mają możliwość wyboru między drzwiami drewnianymi pokrytymi olejem, co podkreśla naturalną strukturę drewna i dodaje im ciepła, drzwiami pokrytymi półmatowym lakierem, które są eleganckie i łatwe w utrzymaniu, a także drzwiami, które mogą zaimpregnować samodzielnie. Dodatkowo, wiele modeli drzwi wewnętrznych do WC jest wykończonych matowym przeszkleniem, co nie tylko dodaje im stylu, ale również pozwala na delikatne rozproszenie światła, tworząc przytulną atmosferę w pomieszczeniu. Dzięki tak szerokiej ofercie, każdy klient znajdzie w naszym sklepie drzwi idealnie odpowiadające potrzebom jego wnętrza, łączące w sobie trwałość, funkcjonalność i wyjątkowy design.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej szerokości drzwi do łazienki, czy to 70 cm czy 80 cm, zależy od wielu czynników, takich jak wielkość przestrzeni, potrzeby użytkowników, wymogi dotyczące wentylacji, a także estetyka i bezpieczeństwo. Drzwi 70 cm są idealne do łazienek w standardowych wymiarach, znajdujących się np. w bloku czy domu prywatnym. Z kolei, drzwi 80 cm zapewniają łatwiejszy dostęp, szczególnie dla osób z ograniczoną mobilnością, i przyczyniają się do lepszej cyrkulacji powietrza w wilgotnych pomieszczeniach. Sklep Kornik zapewnia szeroki wybór drzwi wewnętrznych wykonanych z drewna w obu tych popularnych rozmiarach, a także w innych wymiarach, umożliwiając idealne dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *