Blog

Drzwi między wiatrołapem a korytarzem – jakie wybrać?

Zakup odpowiednich drzwi wewnętrznych to istotna decyzja, która wpływa nie tylko na estetykę, ale również na funkcjonalność każdego domu. Drzwi oddzielające wiatrołap od korytarza pełnią istotną funkcję w zabezpieczaniu prywatności, zapewnianiu izolacji termicznej i akustycznej domu. W tym kontekście, materiał, z którego wykonane są drzwi, jest jednym z najważniejszych czynników do rozważenia podczas zakupu. W poniższym artykule omówimy kilka rodzajów drzwi wewnętrznych do przedpokoju od Kornik, wykonanych z solidnego i wysokiej jakości drewna. Zachęcamy do przeczytania!

Rola drzwi między wiatrołapem a korytarzem

Drzwi umieszczone między wiatrołapem a korytarzem w domu odgrywają kluczową rolę w każdym domu, pełniąc kilka, istotnych funkcji, które przyczyniają się do poprawy komfortu, bezpieczeństwa oraz efektywności energetycznej budynku. Przede wszystkim, stanowią one barierę dla czynników zewnętrznych, takich jak hałas, zimno czy zanieczyszczenia z przedsionka. Dzięki odpowiedniej izolacji termicznej i akustycznej, drzwi te mogą znacząco poprawić komfort życia w domu.

Dodatkowo, drzwi te są często postrzegane również jako element dekoracyjny, wpływający na estetykę wnętrza. Odpowiednio dobrane mogą podkreślić styl domu, stanowiąc jego wizytówkę dla odwiedzających gości. Dzięki różnorodności wykończeń, mogą one także harmonijnie komponować się z resztą wnętrza, tworząc spójną całość.

Odpowiednio wybrane i zamontowane drzwi wewnętrzne mogą przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa. Solidne drzwi z odpowiednimi zamkami są istotnym elementem zabezpieczającym, zwiększającym ochronę przed niepowołanym dostępem.

Zalety drewna sosnowego i dębowego w produkcji drzwi

Drewna sosnowe oraz dębowe są często wybierane do produkcji drzwi ze względu na ich specyficzne właściwości, które sprawiają, że są atrakcyjne zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.

Drewno sosnowe jest cenione w przemyśle produkcyjnym przede wszystkim za swoją lekkość oraz łatwość obróbki. Dzięki jego relatywnie miękkiej strukturze, można stworzyć drzwi o złożonych, detalicznych wzorach, co jest atutem przy projektowaniu drzwi o unikatowym wyglądzie. Jego jasna barwa dodaje wnętrzom ciepła i światła, a także pozwala na łatwe malowanie i lakierowanie. W ten sposób można dopasować drzwi do różnych stylów wnętrzarskich.

Drewno dębowe z kolei, jest wyjątkowo trwałe i odporne na zniekształcenia. Charakteryzuje się wysoką gęstością, co przekłada się na znakomitą izolacyjność akustyczną i termiczną drzwi. Drewno to jest również bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu drzwi dębowe stają się długowiecznym elementem wyposażenia każdego domu. W Kornik wykorzystujemy przede wszystkim dąb rustykalny do produkcji naszych drzwi.

Drzwi wewnętrze od Kornik

W naszym asortymencie znajdziesz solidne drzwi wewnętrzne wykonane z drewna sosnowego i dębowego, które idealnie sprawdzą się jajko drzwi między wiatrołapem a korytarzem w domu, czyli tak zwanym przedsionkiem. Poniżej omawiamy kilka, wybranych propozycji. 

  • Skrzydło Klasyczne Sęczne Pełne – to tradycyjnie drzwi wewnętrzne wykonane z sosny sęcznej. Idealnie sprawdzą się do jasnych wnętrz, np. urządzonych w stylu minimalistycznym. Charakteryzuje je solidna konstrukcja z ramiakiem o grubości 39 mm i wypełnieniem z frezowanych kasetonów sosnowych. Skrzydło jest przygotowane do lakierowania, olejowania lub malowania, co pozwala na indywidualne dostosowanie go do wnętrza. Drzwi oferowane są w różnych szerokościach (od 60 cm do 90 cm) i mogą być dopasowane do potrzeb klienta. Istnieje możliwość zakupu drzwi ze szczeliną wentylacyjną. 
  • Skrzydło Klasyczne Bezsęczne Pełne – to drzwi wewnętrzne wykonane z bezsęcznej sosny, co oznacza, że do produkcji zostało użyte drewno o jednolitej strukturze, bez widocznych sęków. Z pewnością będą idealne dla tych, którym zależy na idealnie, jasnych, gładkich, drewnianych drzwiach. Są one dostępne w różnych szerokościach od 60 cm do 90 cm i mają grubość 39 mm. Drzwi te można zamówić w wersji z surowym wykończeniem, olejowane lub lakierowane na półmat, z opcjonalną szczeliną wentylacyjną. Zamek na klucz lub zaprojektowany pod wkładkę patentową.
  • Skrzydło Klasyczne Dąb Rustical Pełne – to eleganckie drzwi wewnętrzne wykonane z dębu rustykalnego, charakteryzującego się naturalnymi przebarwieniami i drobnymi sękami, które dodają im unikatowego charakteru. Świetnie prezentować będą się w domach urządzonych w stylu np. rustykalnym. Drzwi te mają grubość 39 mm i dostępne są w szerokościach od 60 do 90 cm. Możliwe wykończenia to olejowanie lub lakierowanie na półmat. 
  • Skrzydło Eko Duo Pełne Dąb Rustical Olej – to drzwi wewnętrzne wykonane z dębu rustykalnego, który charakteryzuje się naturalnymi przebarwieniami i sękami. Drzwi są pokryte olejem bezbarwnym, co podkreśla ich naturalny wygląd, jednocześnie zabezpieczając drewno. Mają grubość 39 mm i dostępne są w czterech szerokościach od 60 do 90 cm.
  • Skrzydło Sekstet Sęczne Pełne – to drzwi wewnętrzne wykonane z litego drewna sosnowego sęcznego. Wykonane zostały z pełnych paneli poziomych, drewnianych, co zapewnia im estetyczny i jednolity wygląd. Są dostępne w różnych szerokościach (60, 70, 80, 90 cm) i mają grubość 39 mm. Drzwi są szlifowane i przygotowane do dalszego wykończenia, np. malowania olejem lub lakierowania. Możliwe jest również zamówienie drzwi z dodatkową szczeliną wentylacyjną. Świetnie będą współgrać z nowoczesnymi wnętrzami. 

Podsumowanie

Wybór odpowiednich drzwi między wiatrołapem a korytarzem w domu to istotna decyzja, która wpływa na komfort, bezpieczeństwo oraz estetykę wnętrza. Oferowane przez Kornik drzwi wykonane z drewna sosnowego i dębowego zapewniają nie tylko doskonałą izolację termiczną i akustyczną, ale także są wyjątkowo trwałe i estetycznie dopasowane do różnych stylów wnętrz. Dostępność różnych modeli i wykończeń pozwala na idealne dostosowanie ich do potrzeb i oczekiwań każdego klienta, co czyni je doskonałym wyborem dla każdego domu, podkreślając jego charakter i zapewniając optymalną funkcjonalność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *