Blog

Najmodniejsze kolory drzwi wewnętrznych

Wybór koloru drzwi wewnętrznych jest ważnym elementem aranżacji każdego wnętrza, mającym znaczący wpływ nie tylko na estetykę, ale także na percepcję przestrzeni. Drzwi wewnętrzne pełnią praktyczną rolę, oddzielając poszczególne pomieszczenia od siebie, są również istotnym elementem dekoracyjnym, który może całkowicie zmienić charakter wnętrza. Obecnie dużą popularnością cieszą się naturalne barwy, np. jasne i ciemne brązy, beże, stąd coraz więcej osób wybiera drzwi wewnętrzne wykonane z drewna. Co warto wiedzieć o najmodniejszych odcieniach tych profili, w kontekście drzwi z drewna? Zachęcamy do lektury!

Drzwi drewniane od Kornik

Naszym klientom proponujemy drzwi wewnętrzne wykonane z naturalnego drewna. W asortymencie znajdują się drzwi wyprodukowane z sosny sęcznej, sosny bezsęcznej oraz dębu rustykalnego. Kładziemy szczególny nacisk na jakość zarówno stosowanych surowców, jak i procesów obróbki oraz wykańczania naszych produktów. Oferujemy drzwi w różnym stylu i rozmiarach, zarówno wykonane z litych paneli drewnianych, jak i z przeszkleniami. Proponujemy funkcjonalne skrzydła drzwiowe, przeznaczone do pokoju czy WC, drzwi z ościeżnicą i coraz bardziej popularne drzwi przesuwne, np. jednostronne, które idealnie pasować będą do garderoby.

Drzwi wewnętrzne z drewna sosnowego

Drzwi wykonane z drewna sosnowego polecamy szczególnie osobom, które pragną wprowadzić do swojego domu elementy nowoczesności i świeżości, a także zależy im na naturalnych barwach drzwi wewnętrznych. Charakterystyczna dla sosny, jasna barwa, naturalnie rozświetla pomieszczenia, sprawiając, że wydają się one bardziej przestronne. Ta specyfika drewna sosnowego sprawia, że jest ono często wybierane do wnętrz utrzymanych w jasnych, pastelowych tonacjach.

Wnętrza urządzone w stylu nowoczesnym często charakteryzują się minimalizmem i funkcjonalnością. Drzwi z sosny doskonale wpisują się w tę estetykę dzięki swojej subtelności i delikatnej teksturze. Ponadto, sosna jest drewnem, które bez problemu można wykańczać w różny sposób. Do popularnych opcji wykończeń drzwi sosnowych, dostępnych w Kornik za dopłatą, należy na pewno pokrycie profili olejem bezbarwnym, który nie tylko zabezpiecza strukturę drewna, ale również pozwala na wydobycie głębi barwy sosny. Klientom proponujemy także wykończenie drzwi lakierem bezbarwnym półmatowym, który świetnie komponować będzie się w eleganckich wnętrzach, wykończonych w stylu glamour.

Drzwi wewnętrzne z drewna rustykalnego

Osobom, które szukają ciemniejszych drzwi wewnętrznych, jednak nadal zależy im na profilach wykonanych z naturalnego surowca, polecamy drzwi wykonane z dębu rustykalnego. Dąb rustykalny, znany ze swojej wytrzymałości i piękna, wyróżnia się głębokimi, ciemnymi tonami, które nadają wnętrzom wyjątkowego charakteru. Wykorzystanie tego rodzaju drewna w drzwiach wewnętrznych jest nie tylko praktyczne, ale również estetycznie atrakcyjne, ponieważ dodaje ono przestrzeniom głębi i szlachetności.

Ciemne odcienie dębu rustykalnego są idealne do tworzenia atmosfery ciepła i przytulności. Bogata kolorystyka i wyraźna struktura drewna sprawiają, że drzwi z dębu doskonale komponują się z różnorodnymi stylami wnętrz, od klasycznych po nowoczesne. 

Drzwi z dębu rustykalnego – trendy kolorystyczne

Aktualne trendy w projektowaniu wnętrz skłaniają się ku naturalnym, ciepłym i nasyconym barwom. Popularne są odcienie ziemi, takie jak ciepłe brązy, beże czy subtelne szarości. Te barwy nie tylko harmonizują z naturalnym kolorem dębu, ale również dodają wnętrzu przytulności i ciepła. Tego rodzaju paleta kolorystyczna jest szczególnie ceniona w aranżacjach, gdzie na pierwszym planie stawiany jest komfort i naturalność.

Istotnym aspektem w wyborze koloru dla dębowych drzwi jest również faktura i wykończenie. Wybierając matowe wykończenia, można uzyskać bardziej subtelny i naturalny efekt, podczas gdy połyskliwe wykończenia (np. pokryte olejem czy lakierem półmatowym) dodają głębi i elegancji. 

Podsumowanie

Najmodniejsze kolory drzwi wewnętrznych to obecnie te, które blisko nawiązują do naturalnych barw i tekstur. Drzwi wykonane z sosny, charakteryzujące się jasnymi odcieniami, są idealne dla osób ceniących świeżość i nowoczesność, podczas gdy drzwi z dębu rustykalnego, z ich głębokimi, ciepłymi tonami, sprawdzą się doskonale w przestrzeniach, gdzie liczy się przytulność i elegancja. W obu przypadkach kluczowe są wysoka jakość materiału i staranne wykończenia, pozwalające na uzyskanie wyglądu zgodnego z najnowszymi trendami w projektowaniu wnętrz. Niezależnie od tego, czy wybierze się minimalistyczne, delikatne drzwi sosnowe czy barwne drzwi dębowe, oba te wybory są doskonałym odzwierciedleniem współczesnych trendów w aranżacji wnętrz, łącząc funkcjonalność z estetyką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *