Blog

Ile kosztują drzwi wewnętrzne? Przykładowe ceny

ile-kosztuja-drzwi-wewnetrzne-przykladowe-ceny

Drzwi wewnętrzne pełnią nie tylko funkcję praktyczną, zapewniając prywatność, izolację akustyczną i termiczną, ale również funkcję estetyczną. Dlatego właściwy dobór tych profili jest niezwykle ważny. Coraz popularniejsze stają się w ostatnim czasie drzwi drewniane. Nic dziwnego, gdyż dodają wnętrzom uroku i charakteru. Pasują również do różnych stylów mieszkań i domów. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, związaną z zakupem, zastanów się nad kosztami. Cena drzwi wewnętrznych może być zróżnicowana, w zależności od typu drzwi. Ile kosztują zatem drzwi wewnętrzne z drewna? Odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy.

Typy drzwi wewnętrznych z drewna

W sklepie Kornik oferujemy naszym klientom bogaty wybór drzwi wewnętrznych wykonanych z drewna. Znajdziesz tu trzy główne typy drzwi: drzwi rozwierne, drzwi z ościeżnicą oraz drzwi przesuwne.

Skrzydła drzwiowe rozwierne to klasyczny, najbardziej rozpowszechniony typ drzwi. To płyta drzwiowa, którą montuje się do ościeżnicy. Drzwi z ościeżnicą, jak sama nazwa wskazuje, są kompletnym zestawem, składającym się zarówno z płyty drzwiowej, jak i ramy. Natomiast drzwi przesuwne to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zaoszczędzić nieco miejsca czy szukają nowoczesnych rozwiązań do swojego domu lub mieszkania.

Co do materiału, z którego są wykonane nasze drzwi, oferujemy dwie podstawowe opcje: sosnę oraz dąb rustykalny. Sosnowe drzwi charakteryzują się lekkością i jasnym kolorem, dostępne są w wersji sęcznej i bezsęcznej, natomiast dąb jest zdecydowanie bardziej odporny na czynniki mechaniczne i ma głęboki, szlachetny odcień.

Drzwi wewnętrzne, drewniane – ceny

Poniżej omawiamy krótko drzwi wewnętrzne, dostępne w sklepie Kornik. Podajemy również ich przykładowe ceny.

Skrzydła drzwiowe rozwierne

Skrzydło drzwi to centralna część tych profili, stanowiąca ruchomy element zamocowany do ościeżnicy za pomocą zawiasów. W ofercie sklepu Kornik znajdują się skrzydła pełne i z przeszkleniami, z matowego, białego szkła. Drzwi te przeznaczone są do pokoju lub WC, w zależności od modelu. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych cen skrzydeł drzwi.

  • Skrzydło Klasyczne Sęczne Pokojowe – klasyczne skrzydło drzwi przeznaczone do pokoju, z przeszkleniami. W zestawie są zawiasy i zamek, a także rozmieszczenie obu elementów, zgodnie z obowiązującą normą. Cena – 549 zł.
  • Skrzydło Klasyczne Bezsęczne Pokojowe – podobny model, jednak bezsęczny, bardziej elegancki. Są to również drzwi typowo pokojowe. Cena – 649 zł.
  • Skrzydło Eko Quatro Pokojowe Sosna Olej – ekologiczny model Quatro. Drzwi te zostały wykończone olejem bezbarwnym (w cenie zakupu drzwi), który nadaje im głębi i połysku. Cena – 849 zł.
  • Skrzydło Eko Duo Pełne Dąb Rustical Olej – wykonane z dębu rustykalnego, który nadaje drzwiom eleganckiego wyglądu. Naturalne przebarwienia i drobne sęczki sprawiają, że drzwi pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Cena regularna – 1199 zł, w promocji – 999 zł.

Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne przesuwają się na specjalnej szynie, prowadnicy, w ten sposób można je zamknąć lub otworzyć. Jedną z głównych zalet drzwi przesuwnych jest oszczędność miejsca. Nie wymagają one dodatkowej przestrzeni do otwierania, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych drzwi.

  • Skrzydło Przesuwne Loft Sosna Sęczna – świetnie komponują się w mieszkaniach i domach, urządzonych w stylu nowoczesnym i tradycyjnym. Cena – 579 zł. Rączka stalowa i szyna przesuwna są dodatkowo płatne.
  • Skrzydło Industrial Black Szczotkowane Sosna Sęczna Olej – model Industrial Black idealnie pasować będzie do wnętrz urządzonych w stylu industrialnym. Struktura drewna została poddana szczotkowaniu, dzięki czemu profile te mają tak wyjątkowy wygląd. Cena – 749 zł
  • Skrzydło Przesuwne Loft Slim Dąb Rustical – drzwi wykonane z dębu rustykalnego. Ciekawy wygląd sprawia, że świetnie nadają się do wnętrz, zaaranżowanych w stylu boho, rustykalnym, ale i nowoczesnym. Mają przepiękne, ciemne wybarwienie. Cena – 799 zł.

Drzwi z ościeżnicą

Drzwi z ościeżnicą to kompletny zestaw drzwiowy składający się nie tylko z samego skrzydła drzwi, ale również z ościeżnicy, która stanowi stałą, nieruchomą ramę wokół skrzydła. Ościeżnica montowana jest bezpośrednio w otworze drzwiowym w ścianie i służy jako punkt mocowania dla skrzydła drzwi.

  • Drzwi Sekstet Bezsęczne Pokój z Ościeżnicą – profile te to gotowe rozwiązanie do zabudowy otworu drzwiowego. Idealne dla osób poszukujących kompletnych zestawów drzwiowych. Drzwi wykonane z sosny z elementami przeszkleń. Są to typowe drzwi pokojowe. Cena – 748 zł.
  • Drzwi Sekstet Bezsęczne WC z Ościeżnicą – bardzo podobny model do poprzedniego. Z tą różnicą, iż zamontowano w nim nieco mniej przeszkleń, gdyż jest on przeznaczony do WC. Cena – 748 zł.

Podsumowanie

Drzwi pełnią kluczową rolę w domach i mieszkaniach. Nie są to jedynie konstrukcje oddzielające pomieszczenia czy chroniące prywatność domowników. Mają one znaczenie estetyczne, funkcjonalne i techniczne. Wybierając odpowiednie drzwi, warto zwrócić zatem uwagę na ich typ. W sklepie Kornik do wyboru są: tradycyjne skrzydła drzwiowe, funkcjonalne drzwi przesuwne, czy kompleksowe rozwiązanie w postaci drzwi z ościeżnicą, w zróżnicowanych, przystępnych cenach. Drzwi wewnętrzne drewniane nabędziesz już od około 500 zł do około 1300 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *