Blog

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać w 2023 roku?

Wybór odpowiednich drzwi wewnętrznych to decyzja, która wpływa nie tylko na estetykę domu, ale również na komfort i funkcjonalność przestrzeni. Drzwi pełnią kluczową rolę we wnętrzach. Oddzielają pomieszczenia, zapewniają prywatność, a także mają wpływ na akustykę w domu. W 2023 roku, podobnie jak w latach poprzednich, nie brakuje trendów i nowości w zakresie designu drzwi. Jednak ważne jest, by nie kierować się tylko modą, ale przede wszystkim funkcjonalnością i jakością produktu. Drewno, jako materiał naturalny, od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Jest trwały, elegancki i uniwersalny. W dodatku, odpowiednio dobrane drzwi drewniane mogą służyć przez wiele lat, stając się inwestycją nie tylko w wygląd wnętrz, ale również w komfort życia. W poniższym artykule przedstawimy kilka propozycji drzwi wewnętrznych, drewnianych na 2023 rok od firmy Kornik. Zachęcamy do lektury!

Dlaczego warto wybrać drzwi z drewna?

Drewno, jako materiał naturalny, ma unikalne właściwości, które sprawiają, że jest ono cenione wśród architektów wnętrz i dekoratorów. Jednym z kluczowych atutów drzwi drewnianych jest ich zdolność do adaptacji do różnych stylów wnętrz – od tradycyjnych po nowoczesne. Są one nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne.

Drewno doskonale izoluje dźwięki, co przekłada się na komfort akustyczny w domach lub mieszkaniach. Dodatkowo, profile te są odporne na deformacje, a odpowiednia konserwacja pozwala na zachowanie ich piękna przez wiele lat. Warto również podkreślić, że drewno jest materiałem ekologicznym. Pochodzi z odnawialnych źródeł, a jego obróbka i produkcja są mniej energochłonne niż w przypadku wielu innych materiałów. W erze, gdy zrównoważony rozwój i dbałość o środowisko stają się coraz bardziej istotne, wybór drzwi drewnianych to świadoma decyzja proekologiczna.

Drzwi wewnętrzne od Kornik

Drzwi wewnętrzne są przeznaczone do montażu wewnątrz budynku. Pozwalają na oddzielenie różnych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu, takich jak sypialnia, łazienka, kuchnia czy salon. W ofercie sklepu Kornik znajdziesz skrzydła drzwi wewnętrznych pokojowych, przeznaczonych do WC, ale też drzwi przesuwne oraz kompletne zestawy drzwi z ościeżnicą. Poniżej przedstawiamy 5 najpopularniejszych profilii, dostępnych w sklepie Kornik.

  • Skrzydło Klasyczne Sęczne Pełne – do produkcji klasycznych drzwi użyto naturalnego drewna sosnowego, które wprowadza do wnętrza przytulnego charakteru i domową atmosferę. Idealne do wnętrz urządzonych w skandynawskim, ale i nowoczesnym stylu. Profile te wyposażone są w srebrne zawiasy wkręcane oraz zamek (rozstaw 72 mm), dostępny na klucz lub pod wkładkę patentową, zgodnie z aktualnymi normami.
  • Skrzydło Klasyczne Dąb Rustical WC – wyprodukowane z dębu rustykalnego. Przepiękne wybarwienie nadaje drzwiom eleganckiego wyglądu, sprawdzą się zatem w domach, w których wykorzystano do aranżacji drewniane elementy. Świetnie pasować będą też do domów i mieszkań nowoczesnych. Są to typowe drzwi do WC, zamontowano w nich również dyskretne przeszklenia z matowego, białego szkła.
  • Skrzydło Industrial Black Szczotkowane Sosna Sęczna Olej – drzwi przesuwne, które montuje się docelowo na szynie (płatna dodatkowo). Jasne wybarwienie drewna sosnowego i czarne obramowanie z ceownika metalowego sprawiają, że drzwi prezentują się niezwykle nowocześnie. Idealnie sprawdzą się do pomieszczeń loftowych. Drewno zostało poddane szczotkowaniu i zabezpieczone bezbarwnym olejem.
  • Skrzydło Przesuwne Loft Slim Sosna Sęczna – kolejne drzwi przesuwne, tym razem wykonane z sosny sęcznej. Ciekawy design sprawia, że drzwi pasować będą do wnętrz tradycyjnych, nowoczesnych oraz urządzonych w stylu rustykalnym. Są to typowe drzwi, przeznaczone np. do garderoby.
  • Drzwi Sekstet Bezsęczne WC z Ościeżnicą – kompletny zestaw drzwi z ościeżnicą do WC. Idealne dla osób, które planują kapitalny remont bądź też są na etapie wykończenia domu. Efektowny i zarazem delikatny design sprawi, że świetnie pasować będą do wnętrz nowoczesnych. Drzwi przeznaczone są do łazienki lub WC. Zamontowano w nich dyskretne przeszklenie.

Podsumowanie

Szukając modnych drzwi wewnętrznych, które bardzo dobrze wpiszą się w trendy 2023 roku, warto postawić na drzwi drewniane. Jest to materiał naturalny, ponadczasowy, pasujący do różnych typów wnętrz, od tradycyjnych, przez nowoczesne, aż po urządzone w styl rustykalnym czy boho. Należy też podkreślić, że drewno jako materiał odnawialny doskonale wpisuje się w współczesne dążenia do tworzenia ekologicznych, zrównoważonych wnętrz. Wybierając drzwi drewniane, inwestuje się nie tylko w piękno, ale także w jakość i trwałość. W sklepie Kornik znajdziesz różne typy drzwi wewnętrznych wykonane z sosny czy rustykalnego dębu. Oferujemy skrzydła drzwi, kompletne zestawy drzwi z ościeżnicą oraz drzwi przesuwne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *