Blog

Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą regulowaną komplet od Kornik: 5 super propozycji

Drzwi wewnętrzne to bardzo ważny element wyposażenia każdego domu, dlatego podczas jego wyboru, warto zwrócić szczególną uwagę na design i materiał poszczególnych modeli. To właśnie od dobrze dobranych drzwi wewnętrznych będzie zależeć charakter mieszkania.

Skrzydło drzwiowe pełni różne funkcje – chroni pomieszczenia przed dźwiękami, hałasami i intensywnymi zapachami z innych części mieszkania, pozwala zachować prywatność, wydziela poszczególne strefy. Ponadto drzwi wewnętrzne mogą stanowić element dekoracyjny mieszkania. Zastanawiasz się, jaki model wybrać?

W sklepie internetowym Kornik dostępne są drzwi wewnętrzne drewniane z ościeżnicą regulowaną. Jaka jest ich cena? Poniżej 5 naszych propozycji.

Co warto wiedzieć o ościeżnicy?

Ościeżnice to nieodłączne elementy konstrukcyjne drzwi wewnętrznych lub zewnętrznych, odpowiadające za właściwe funkcjonowanie skrzydła. To baza do montażu drzwi, która równocześnie zabezpiecza ścianę. Na rynku można znaleźć zarówno same ościeżnice, jak i gotowe komplety, czyli ościeżnicę ze skrzydłem.

Ościeżnica złożona jest z elementu górnego nadprożowego, dolnego (tzw. ślepy próg) oraz dwóch elementów pionowych (stojaki). Najczęściej produkty wykonane są z takiego materiału, jak aluminium, PCV czy drewno. W zależności od miejsca montażu drzwi wewnętrznych, wyróżnia się dwa rodzaje ościeżnicy:

  • ościeżnica stała – jej szerokość jest dopasowana do grubości ściany,
  • ościeżnica regulowana – szerokość takiej ościeżnicy można zmieniać, co ułatwia dopasowanie do ściany o niestandardowej grubości.

Ościeżnice regulowane – Kornik

Dlaczego warto zdecydować się na drzwi wewnętrzne z ościeżnicą regulowaną? Przede wszystkim ten element systemu drzwiowego jest łatwiejszy w montażu niż ościeżnice stałe.

Ponadto można go z łatwością dopasować do każdej ściany, zarówno niewypoziomowanej, jak i o nietypowej grubości. Dzięki temu, że ościeżnica regulowana jest wyposażona w opaski maskujące, nie trzeba dodatkowo kupować listewek ozdobnych, co przekłada się na oszczędność.

W sklepie Kornik klienci mają do wyboru regulowane ościeżnice wykonane z takiego materiału, jak dąb czy sosna.

Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą w sklepie Kornik

Oto 5 propozycji drzwi wewnętrznych z ościeżnicą regulowaną, dostępnych w ofercie sklepu internetowego Kornik:

1. Drzwi pełne Oktawa sęczne z ościeżnicą sęczną

Drzwi pełne Oktawa sęczne z ościeżnicą sęczną – to nowoczesne drzwi drewniane do każdego pomieszczenia, które prezentują się świetnie w różnych wnętrzach. Naturalny kolor drewna nadaje przestrzeni przytulny, ciepły klimat. Wyposażenie skrzydła to między innymi klamka i zawiasy wkręcane w kolorze srebrnym. Drzwi z zamkiem na klucz bądź pod wkładkę patentową.

2. Drzwi Oktawa sęczne z ościeżnicą sęczną z białym, matowym szkłem

Drzwi Oktawa sęczne z ościeżnicą sęczną z białym, matowym szkłem sprawdzą się idealnie w mieszkaniach utrzymanych w stylu klasycznym, skandynawskim czy rustykalnym. Wewnętrzne drzwi drewniane to wysoki standard oraz precyzja wykończenia.

3. Drzwi pełne Sekstet bezsęczne z ościeżnicą

Drzwi pełne Sekstet bezsęczne z ościeżnicą – to doskonała jakość wykonania i uniwersalne wzornictwo. Wypełnienie skrzydła to panele sosnowe i lamele sosnowe. 

4. Drzwi Sekstet bezsęczne z ościeżnicą bezsęczną z przeszkleniami

Drzwi Sekstet bezsęczne z ościeżnicą bezsęczną z przeszkleniami u góry to świetny wybór do sypialni, kuchni, jadalni czy łazienki. Model prezentuje się niezwykle elegancko, a jednocześnie wprowadza domową atmosferę.

5. Drzwi Sekstet bezsęczne z ościeżnicą bezsęczną

Drzwi Sekstet bezsęczne z ościeżnicą bezsęczną – model z przeszkleniami wkomponuje się idealnie we wnętrza klasyczne i nowoczesne.

Jakie są wymiary skrzydła drzwi Kornik? W zależności od wybranego modelu:

  • szerokość 640 mm, 740 mm, 840 mm, 940 mm,
  • wysokość 2023 mm,
  • grubość 39 mm.

Drzwi z ościeżnicą są natomiast o szerokości zewnętrznej 2046×676 mm, 2046×776 mm, 2046×876 mm, 2046×976 mm i wysokości 2046 mm.

W ofercie znajdują się drzwi prawe i lewe. Zarówno skrzydło, jak i ościeżnica nadają się do lakierowania, olejowania lub malowania na dowolny kolor.

Za jaką cenę kupisz drzwi wewnętrzne z ościeżnicą w sklepie Kornik?

Cena zależy od wybranego modelu. Koszt takich drzwi to około 600-800 zł. Warto dodać, że ościeżnica regulowana wyprodukowana jest z trwałych materiałów (dąb, sosna), a wyposażenie skrzydła to zamek i zawiasy oraz klamka do zakupienia osobno.

Podsumowanie

Wewnętrzne drzwi z regulowaną ościeżnicą to doskonały wybór do każdego mieszkania. W sposób szczególny taki model sprawdzi się w starych budynkach. Dlaczego? Ponieważ w starych domach grubość ścian nie jest standardowa, a do tego bardzo często mury są krzywe. Ościeżnice regulowane są nie tylko łatwiejsze do zamontowania, lecz także nie muszą być dopasowywane do konkretnej grubości muru, tak jak ościeżnica stała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *