Blog

Drzwi przesuwne – oszczędność miejsca w domu z Kornik

Drzwi przesuwne - oszczędność miejsca w domu z Kornik - blog

W przestrzeniach mieszkalnych i biurowych coraz większy nacisk kładzie się na efektywne wykorzystanie dostępnego miejsca. Pomieszczenia stają się wielofunkcyjne, a ich aranżacja wymaga praktycznych i estetycznych rozwiązań. Oprócz odpowiedniego rozmieszczenia mebli i dodatków, należy również zwrócić uwagę na dobór drzwi.

Dużą popularnością cieszą się obecnie drzwi przesuwne, gdyż ich montaż pozwala zaoszczędzić nieco miejsca i ułatwia codzienne funkcjonowanie w domu i biurze. Co jeszcze warto wiedzieć o drzwiach przesuwnych? Na jakie profile się zdecydować? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Drzwi przesuwne 

Na montaż drzwi przesuwnych często decydują się osoby, które chcą zaaranżować niewielką przestrzeń w funkcjonalny sposób. Drzwi przesuwne nie wymagają dodatkowej przestrzeni, ponieważ otwierają się i zamykają równolegle do ściany. Dzięki temu tuż obok nich można ustawić szafę, komplet wypoczynkowy lub inny mebel. Drzwi przesuwne to także dobry wybór dla osób, którym zależy na tym, aby wnętrze prezentowało się efektownie i designersko.

Co więcej, drzwi przesuwne stanowią ułatwienie dla osób mających problemy z poruszaniem się, na przykład przemieszczających się na wózkach inwalidzkich.

Drzwi przesuwne od Kornik

Planujesz zakup nowoczesnych drzwi przesuwnych dla domu lub biura? Zapraszamy Cię do zapoznania się z rankingiem TOP 10 drzwi przesuwnych od Kornik.

1. Skrzydło Przesuwne Loft Slim Dąb Rustical

Limitowana wersja modelu drzwi przesuwnych typu Loft. Drzwi wpasowują się w klimat wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, rustykalnym, a także boho. Nadają pomieszczeniom przytulnego charakteru. Drzwi wyróżnia ciekawe wykończenie ozdobnymi, kutymi gwoździami. Dodatkowo, drzwi są cieńsze i lżejsze od klasycznego modelu Loft, przy jednoczesnym zachowaniu jego stabilnej konstrukcji.

2. Skrzydło Industrial Black Szczotkowane Dąb Rustical Olej

Drzwi przesuwne wykonane z wysokiej jakości paneli dębowych, idealnie wpasowują się w klimat wnętrz typowo industrialnych. Struktura drzwi została poddana szczotkowaniu, dzięki czemu uzyskano zaskakujący efekt trójwymiarowości, który podkreśla estetyczną budowę słojów oraz sęków. Profile zostały zabezpieczone olejem bezbarwnym.

3. Skrzydło Przesuwne Industrial Sosna Sęczna

Eleganckie, sosnowe drzwi przesuwne o jasnym wybarwieniu pasują do wnętrz nowoczesnych lub urządzonych w stylu skandynawskim. Wypełnienie zostało wykonane z desek sosnowych, sęcznych. Skrzydła są szlifowane, przygotowane do lakierowania lub też olejowania. Profile zostały wyposażone w wysokiej jakości okucia.

4. Skrzydło Przesuwne Industrial Dąb Rustical

Ciemne drzwi przesuwne przeznaczone dla osób, które szukają solidnych profili, idealnie uzupełniających wnętrza typowo loftowe lub też nowoczesne. Drzwi są szlifowane, przygotowane do lakierowania bądź olejowania. Wypełnienie profili zostało wykonane z desek dębowych.

5. Skrzydło Przesuwne Industrial Eko Sosna Sęczna Olej

Drzwi sosnowe olejowane w nowej wersji Eko. Drewniane, drobne elementy wyklejono na drzwiach ręcznie, na tak zwaną cegiełkę. Profile zostały umieszczone w metalowej ramie, która malowana jest proszkowo na kolor czarny. Dzięki temu profile te przeznaczone są do wnętrz industrialnych, choć przepięknie będą prezentować się także w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym.

6. Skrzydło Przesuwne Industrial Eko Dąb Rustical Olej

Drzwi przesuwne w stylu industrialnym, wypełnione elementami, które wyklejane zostały ręcznie, na tak zwaną cegiełkę. Profile wykonane zostały z wysokiej jakości dębu. Skrzydło pomalowane jest olejem bezbarwnym, istnieje również możliwość zamówienia drzwi w stanie surowym. Profile wyposażono w wysokiej jakości okucia. Dostępna do zakupu jest również uniwersalna, czarna szyna.

7. Skrzydło Przesuwne Loft Sosna Sęczna

Sosnowe drzwi przesuwne, które dzięki ciekawemu designowi idealnie wpasowują się we wnętrza urządzone w stylu rustykalnym lub też stylizowane na góralską chatę. Skrzydło zostało wyszlifowane i przygotowane do lakierowania lub olejowania. Do ozdobienia profili wykorzystano dekoracyjne gwoździe kute.

8. Skrzydło Przesuwne Loft Slim Dąb Rustical

Dębowe drzwi przesuwne Loft Slim to limitowana wersja drzwi Loft, odchudzona o 30 mm. Dzięki ciemnemu wybarwieniu, drzwi bardzo dobrze prezentują się we wnętrzach klimatycznych, rustykalnych oraz boho. Konstrukcja skrzydła została wykonana z desek dębowych. Profile są szlifowane, przygotowane do lakierowania, olejowania lub też malowania na dowolny kolor.

9. Skrzydło Industrial Black Szczotkowane Sosna Sęczna Olej

Drzwi przesuwne Industrial Black są świetnym produktem dla osób szukających ciekawej struktury drewna. Drzwi zostały poddane szczotkowaniu ‒ dzięki temu zabiegowi zyskują efekt trójwymiarowości i prezentują się bardzo elegancko. Szczotkowanie podkreśla również piękno budowy słojów oraz sęków. Drzwi zostały wyposażone w wysokiej jakości okucia. Najczęściej montowane są we wnętrzach nowoczesnych, w których do aranżacji wykorzystuje się takie kolory, jak: czerń, biel oraz elementy drewniane.

10. Skrzydło Jednostronne Przesuwne Industrial Eko Sosna Sęczna Olej

Jednostronne, przesuwne drzwi wykonane z sosny sęcznej, sprawdzą się do szafy oraz garderoby. Aby nadać profilom designerskiego wyglądu, zostały one wyklejone ręcznie na tak zwaną cegiełkę sosnowymi, nieszlifowanymi elementami drewnianymi. Drzwi zostały umieszczone w ramie metalowej.

Podsumowując

Na montaż drzwi przesuwnych decyduje się coraz więcej osób. Dzięki takim profilom można zaoszczędzić nieco miejsca. Uzyskaną przestrzeń można zaaranżować w ciekawy sposób, wykorzystać na przykład na postawienie szafy czy stolika kawowego.

Drzwi przesuwne od Kornik to modele wykonane z dbałością o wszystkie szczegóły, do produkcji wykorzystano solidne surowce ‒ drewno sosnowe oraz dębowe. Drzwi będą doskonale spełniać swoją funkcję przez lata, z pewnością też staną się ozdobą pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *