Blog

Drzwi industrialne – TOP 10 Kornik

drzwi-industrialne-top-10-kornik

Drzwi industrialne to rodzaj drzwi, który wywodzi się z estetyki przemysłowej. Inspiracją dla tego stylu są surowe, funkcjonalne przestrzenie fabryczne i loftowe, które zaczęły zyskiwać popularność jako miejsca przeznaczone do zamieszkania czy pracy. Ważnym aspektem drzwi industrialnych jest ich solidna konstrukcja, a do produkcji często wykorzystuje się elementy metalowe i drewno, np. sosnę czy dąb. Co warto wiedzieć o drzwiach industrialnych? Na jakie się zdecydować? W poniższym artykule omówimy krótko 10 modeli drzwi industrialnych, dostępnych w sklepie Kornik. Zachęcamy do lektury.

Drzwi industrialne – co warto wiedzieć?

Styl industrialny w architekturze ma swoje korzenie w późnych latach XIX wieku, kiedy to rozpoczął się dynamiczny rozwój przemysłu. Zmiany te miały ogromny wpływ na sposób projektowania i wykorzystania przestrzeni, zwłaszcza w szybko rozwijających się miastach przemysłowych. Charakterystyczną cechą architektury przemysłowej był surowy minimalizm i eksponowanie materiałów konstrukcyjnych, takich jak nieotynkowane cegły, beton, stal oraz szkło. Z czasem te praktyczne i ekonomiczne rozwiązania zaczęto doceniać także za ich estetykę, co przyczyniło się do powstania stylu industrialnego, jaki znamy dzisiaj.

Drzwi industrialne wykonane z drewna sosnowego i dębowego łączą w sobie cechy charakterystyczne dla stylu industrialnego z naturalnym pięknem i wytrzymałością drewna. Pierwszą i najbardziej widoczną cechą drzwi industrialnych jest ich surowy, minimalistyczny wygląd. Profile te często mają prostą, geometryczną formę, która podkreśla naturalną teksturę drewna. Kolejną, ważną cechą jest sposób wykończenia drzwi. W stylu industrialnym często stosuje się surowe, nieobrobione wykończenia. W przypadku drzwi loftowych jest to metalowe obramowanie, pomalowane proszkowo na czarno, a także wykończenie, które podkreśla naturalny charakter drewna, np. zabieg olejowania czy lakierowania powierzchni.

Drzwi industrialne od Kornik

W sklepie Kornik znajdziesz wysokiej jakości drzwi drewniane industrialne, wykonane z solidnego drewna sosnowego i dębowego. Poniżej omawiamy 10 najpopularniejszych produktów.

  • Skrzydło Industrial Black Szczotkowane Sosna Sęczna Olej – to nowoczesne i eleganckie drzwi oferowane przez sklep Kornik, które montuje się docelowo na szynie. Wykonane są z drewna sosny sęcznej, które zostało poddane procesowi szczotkowania. Ten proces nadaje drewnu efekt trójwymiarowości, co pięknie podkreśla strukturę słojów i sęków drewna. Sprawdzą się w nowoczesnych, loftowych mieszkaniach.
  • Skrzydło Industrial Black Szczotkowane Dąb Rustical Olej – są wykonane z dębu rustykalnego, co nadaje im unikalny charakter. Struktura drewna została poddana szczotkowaniu, dzięki czemu drzwi również zyskują efekt trójwymiarowości. Pięknie zostają podkreślone naturalne słoje i sęki drewna. Idealnie komponować będą się w przestrzeniach loftowych, w których stawia się dodatkowo na elegancję i stylowe dodatki. 
  • Skrzydło Industrial Black Gładkie Sosna Sęczna Lakier – wykonane są z sosny sęcznej. Drewno to jest dodatkowo polerowane, a następnie pokryte bezbarwnym, półmatowym lakierem, co podkreśla jego naturalne piękno i zapewnia gładkość w dotyku oraz dodatkową ochronę. Profile te są idealne do wnętrz loftowych, nowoczesnych mieszkań oraz przestrzeni komercyjnych, gdzie chce się połączyć funkcjonalność z innowacyjnym designem.
  • Skrzydło Industrial Black Gładkie Dąb Rustical Lakier – będą doskonałym wyborem dla wnętrz w stylu industrialnym. Ich gładka, lakierowana powierzchnia doskonale komponuje się z surowymi, często metalowymi i betonowymi elementami charakterystycznymi dla tego stylu. Świetnie wpasują się w przestrzenie biurowe, urządzone w stylu industrialnym, czy też typowe, loftowe mieszkania.
  • Skrzydło Przesuwne Industrial Sosna Sęczna – to eleganckie i uniwersalne drzwi, które doskonale wpasują się zarówno w nowoczesne, jak i tradycyjne wnętrza. Naturalne drewno sosnowe nadaje pomieszczeniom ciepły i przytulny charakter, a jasny kolor drewna świetnie komponuje się z metalowym obramowaniem, tworząc wyjątkowy efekt wizualny. Są one doskonałe do loftów, przestrzeni artystycznych, a także nowoczesnych biur i mieszkań.
  • Skrzydło Przesuwne Industrial Dąb Rustical – profile wykonane z naturalnego drewna dębowego, które nadaje pomieszczeniom ciepły i przytulny charakter. Drzwi te są idealne do przestrzeni domowych i komercyjnych, urządzonych w stylu loftowym, sprawdzą się także do biura. Z pewnością docenią je osoby, które oprócz industrialnego charakteru wnętrz, cenią sobie także eleganckie wykończenie elementów wyposażenia przestrzeni.
  • Skrzydło Przesuwne Industrial Eko Sosna Sęczna Olej – wykonane zostały z wyklejanych ręcznie i wyselekcjonowanych elementów drewnianych. Ponadto, profile te pokryte są bezbarwnym olejem, co nie tylko podkreśla naturalne piękno drewna, ale również zapewnia dodatkową ochronę i trwałość. Drzwi te będą doskonale pasować do wnętrz zaprojektowanych w stylu industrialnym lub zawierających typowe, loftowe elementy, np. meble ze stalowym wykończeniem. 
  • Skrzydło Przesuwne Industrial Eko Dąb Rustical Olej – pokryte olejem bezbarwnym. Wykończenie to nadaje drzwiom wyjątkowy wygląd, podkreślając naturalne piękno drewna dębowego, jego usłojenia i charakterystyczne przebarwienia. Olejowanie nie tylko zwiększa trwałość i odporność drzwi, ale również nadaje profilom elegancki, subtelny połysk. Drzwi te będą doskonale pasować do wnętrz w stylu loftowym, gdzie surowe, naturalne materiały, np. stal i drewno, są ważnym elementem aranżacji.
  • Skrzydło Jednostronne Przesuwne Industrial Eko Sosna Sęczna Olej – nowoczesne i ekologiczne drzwi oferowane przez sklep Kornik, idealne do zastosowania w szafach i garderobach. Wykonane są z naturalnego drewna sosnowego, dzięki czemu nadają pomieszczeniom przytulny i ciepły charakter. Pokrycie olejem bezbarwnym podkreśla naturalne piękno drewna sosnowego, jednocześnie zabezpieczając je i zapewniając trwałość.
  • Skrzydło Jednostronne Przesuwne Industrial Eko Dąb Rustical Olej – wykonane z wysokiej jakości dębu rustykalnego, który nadaje profilom niepowtarzalnego i eleganckiego charakteru. Jednostronna konstrukcja tych drzwi sprawia, że są one doskonałym rozwiązaniem do garderoby lub szafy, szczególnie zaaranżowanych we wnętrzach industrialnych. Drzwi pokryte są olejem bezbarwnym.

Podsumowanie

Drzwi industrialne stają się coraz popularniejsze. Najczęściej wykorzystuje się je we wnętrzach zaaranżowanych typowo w loftowych stylu lub też z elementami loftowymi. W sklepie Kornik znajdziesz wysokiej jakości, designerskie drzwi drewniane, wyprodukowane z dębu oraz sosny, które świetnie pasować będą do wnętrz industrialnych. Proponujemy naszym klientom drzwi wewnętrzne lakierowane, olejowane lub też bez warstwy impregnującej, które można poddać samodzielnej konserwacji. Sprzedajemy także drzwi jednostronne, które można wykorzystać do szafy lub garderoby we wnętrzach typowo loftowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *