Blog

Czarne drzwi loftowe przesuwne, już dostępne w Kornik

Czym charakteryzują się mieszkania urządzone w stylu industrialnym? To przede wszystkim otwarte przestrzenie, duża ilość światła, wysokie okna przedzielone szprosami, widoczne elementy hydrauliczne czy elektryczne. We wnętrzu loftowym królują neutralne kolory, takie jak biel czy różne odcienie szarości. Z tego względu to świetna baza dla dodatków ze szła, elementów metalowych oraz mebli ze stali i drewna, które są odporne na uszkodzenie.

Aby surowe wykończenie mieszkania było oryginalne, możesz pokusić się o wprowadzenie jednego kontrastowego koloru, na przykład czerwonego lub turkusowego. W podkreśleniu charakteru industrialnego domu pomogą także ściany z cegły. Akcesoria z metalu i ze szkła mogą wprowadzać do pomieszczeń chłodny klimat, dlatego warto wypełnić przestrzeń naturalnymi tkaninami. Bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego domu industrialnego są drzwi loftowe.

W sposób szczególny polecamy drzwi przesuwne w czarnym kolorze.  Taki model nie tylko nie zajmuje powierzchni pokoju podczas otwierania, lecz także wpisuje się świetnie w stylistykę industrialną. Drzwi przesuwne loftowe znajdziesz na stronie kornik.com.pl.

Drzwi przesuwne loftowe – zalety

Zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na montaż drzwi loftowych przesuwnych? Tak, ponieważ takie rozwiązanie jest korzystne z kilku powodów.

 • Po pierwsze, drzwi przesuwne z łatwością można dopasować do każdego pomieszczenia, nawet w przypadku niestandardowego układu wnętrza.
 • Po drugie, ogromną zaletą drzwi loftowych przesuwnych jest brak konieczności zabezpieczenia skrzydła podczas przeciągów.
 • Po trzecie, ogromną zaletą systemu przesuwnego jest możliwość zamknięcia drzwi bez wydawania tak głośnego dźwięku, jak ma to miejsce w przypadku klasycznych drzwi.
 • Po czwarte, drzwi loftowe przesuwne są funkcjonalne, znajdują zatem zastosowanie w mieszkaniach (sypialnia, jadalnia, kuchnia, łazienka, garderoba) czy biurach, a nawet w szafie, garderobie czy we wnęce.
 • Po piąte, szerokość drzwi przesuwnych bardzo często jest nieco większa od tradycyjnych skrzydeł, co ułatwia poruszanie się po mieszkaniu osobom niepełnosprawnym.
 • Po szóste, drzwi loftowe przesuwne mogą pozostawać w bliskiej odleglości innych drzwi, dzięki czemu taki model sprawdzi się w mniejszych przestrzeniach
 • Po siódme, instalacja systemu przesuwnego w mieszkaniu to większa swoboda w aranżacji i gospodarowaniu przestrzenią. Do tego taki model nie zabiera cennego miejsca podczas otwierania.

Co należy wiedzieć o montażu drzwi loftowych przesuwnych?

Drzwi przesuwne umieszcza się na specjalnych prowadnikach przytwierdzonych do podłogi – pojedynczym lub podwójnym, w zależności od rodzaju obramowania drzwi. Zapewnia to płynny ruch drzwi i utrzymuje je w stałej pozycji, zapobiegając kołysaniu. Aby przedostać się do innego pokoju, wystarczy przesunąć skrzydło wzdłuż ściany.

W trakcie montażu drzwi przesuwnych, szczególną uwagę należy poświęcić także prowadnicom, odpowiedzialnym za redukcję hałasu i lekkie przesuwanie drzwi. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ ten element konstrukcyjny narażony jest na ciągłe obciążenia. Aby zapobiec problemom z płynną pracą drzwi przesuwnych, na górnej szynie montuje się wózki prowadzące, do których następnie przykręca się skrzydło.

Interesujesz się drzwiami przesuwnymi loftowymi? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas zakupu

Masz zamiar kupić drzwi przesuwne loftowe, jednak nie wiesz na co zwrócić uwagę? Wybór właściwego modelu powinien być podyktowany walorami estetycznymi, precyzją wykonania, dostępnych budżetem oraz dopasowaniem do konkretnej przestrzeni. Ważne będą zatem następujące kwestie:

 • wymiar drzwi – skrzydło należy dopasować do wielkości wnętrza, ważna zatem będzie wysokość i szerokość drzwi,
 • rodzaj drzwi – nie wszystkie osoby zdają sobie sprawę z tego, że nie każde pomieszczenie będzie odpowiednie dla takich samych drzwi przesuwnych; na przykład zamontowanie w łazience skrzydeł przeznaczonych do pokoju może sprawić, że stracą one swoją trwałość,
 • ściana i sufit – drzwi przesuwne można montować jedynie na stabilnych, niepodatnych na ciężar powierzchniach,
 • rodzaj prowadnicy – to właśnie od tego elementu będzie zależeć działanie drzwi przesuwnych,
 • design – w zależności od wnętrza, zdecydować się można na czarne drzwi wykonane z drewna, drzwi szklane lub pełne.

Czarne drzwi przesuwne – Kornik

Czym wyróżnia się skrzydło przesuwne dostępne w sklepie Kornik spośród zwykłych modeli drzwi? To ciekawy design i wysoka jakość materiałów. Czarne drzwi loftowe z drewna sosnowego wprowadzają do każdego mieszkania przytulny, ciepły klimat. Sprawdzą się zatem nie tylko we wnętrzach industrialnych, lecz także nowoczesnych, klasycznych czy skandynawskich.

Najważniejsze informacje na temat przesuwnych drzwi loftowych Industrial to:

 • szerokość drzwi 960 mm,
 • wysokość skrzydła 2090 mm,
 • grubość drzwi 30 mm, 38 mm (w zależności od produktu),
 • ramiak z desek dębowym lub sosnowych,
 • skrzydło szlifowane,
 • ozdobne gwoździe kute,
 • elementy, takie jak klamki stalowe i szyny przesuwne stalowe za dodatkową opłatą (nie są dostępne w zestawie),
 • możliwe wykończenia powierzchni drzwi: stan surowy lub malowane olejem/lakierem.

Cena czarnych drzwi Industralnych będzie się różnić w zależności od wybranego modelu.

Podsumowanie

Czarne drzwi loftowe Industrial przesuwne to doskonały wybór dla klientów, którym zależy na funkcjonalnych, wygodnych rozwiązaniach. Taki produkt sprawdzi się zarówno w niewielkich, jak i przestronnych mieszkaniach.

Uzyskanie oddzielnej przestrzeni, przy jednoczesnym zachowaniu otwartego układu to jedna z nielicznych zalet skrzydła przesuwnego. Model pozwala zachować prywatność oraz chroni przed dźwiękami i zapachami. Warto dodać, że przesuwne drzwi to także doskonała propozycja dla osób poruszających się o kulach lub na wózku inwalidzkim.

Do produkcji drzwi loftowych Kornik użyto wysokogatunkowego drewna. Do zakupienia osobno proponujemy duży wybór stalowych rączek. Dostępność drzwi sprawdzisz na kornik.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *