Blog

Schody drewniane wewnątrz naszego domu

Schody wewnętrzne drewniane w zaciszu domowym ułatwiają poruszanie się między piętrami domu i poddaszem oraz są nie tylko funkcjonalne, ale również pełnią funkcję ozdobną. Właśnie ze względów estetycznych warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, użyteczność i prostotę.

 

Charakterystyka schodów drewnianych – dlaczego warto je mieć?

Schody drewniane wewnętrzne marki Kornik w komplecie ze stabilną balustradą charakteryzują się ogromną uniwersalnością, a pod względem technicznym regulowanym kątem pochylenia stopni (MP MINI, MKA, MP SĘCZNE), dzięki czemu z łatwością można je dopasować do wysokości każdego pomieszczenia. Stabilna balustrada schodów z drewnianymi tralkami zapewnia wygodę użytkowania i wpływa na bezpieczeństwo.

Ponadto schody drewniane proste są już przygotowane do samodzielnego lakierowania. Stanowią doskonałe, ekonomiczne rozwiązanie do mieszkań lub domu o ograniczonej przestrzeni użytkowej i ułatwiają praktyczne zaaranżowanie każdej małej powierzchni.

Schody młynarskie wyróżniają się solidnością, a wszystkie elementy drewniane są wykonane z drewna sosnowego, dębowego lub bukowego o grubości 28 mm (sosna) i 26 mm (dąb i buk). Dzięki temu schody drewniane mają zwiększoną wytrzymałość na obciążenia i przez wiele lat mogą zachować swój naturalny szyk. Schody drewniane proste są niezwykle lekkie i bardzo łatwe w montażu bez konieczności używania specjalistycznych narzędzi, dlatego każdy klient poradzi sobie z montażem bez żadnych problemów.

 

Zabezpieczenia schodów drewnianych, czyli jak dbać o drewno

Aby korzystać ze schodów przez wiele lat i cieszyć się ich naturalnym wyglądem, należy je polakierować używając specjalnie przeznaczonych do tego celu preparatów do drewna. Po nałożeniu pierwszej warstwy lakieru podkładowego, trzeba pozostawić drewno do wyschnięcia ( określonego przez producenta lakieru ) i dopiero po wyschnięciu należy nanieść kolejną warstwę.

Wystarczy nanieść na czyste i suche schody za pomocą pędzla lub aplikatora cienką warstwę lakieru i cały zabieg powtórzyć dwa lub trzy razy. Nie należy stosować lakierów i bejc wodnych ze względu na silne powinowactwo drewna do wody w wyniku czego może dojść do pofalowania powierzchni lub niezamierzonych przebarwień.

 

Schody dostępne w naszych sklepie internetowym w kategorii : Schody drewniane