Blog

EKO – nowa odsłona Kornika

Stworzyliśmy ją, aby wyjść naprzeciw potrzebom naszych klientów oraz pójść z duchem czasów, w których zwiększamy świadomość o kryzysie klimatycznym, decydujemy się na ekologiczne rozwiązania, szukamy kompromisów i próbujemy ograniczyć niepotrzebną konsumpcję dóbr. Dlatego właśnie nasza firma postanowił umożliwić klientom zakup produktów Kornik w duchu Less Waste. Tak narodziła się kolekcja EKO.

Less Waste znaczy Mniej Odpadów

Less Waste znaczy Mniej Odpadów. Potraktowaliśmy to dosłownie. Zoptymalizowaliśmy produkcję naszego towaru tak, aby drewniane ścinki powstające w trakcie jego wytwarzania, wykorzystać i stworzyć coś nowego. Wyselekcjonowane w ten sposób deseczki, tniemy na lamele, a później wyklejamy nimi nasze nowe drzwi oraz panele ścienne. Deseczki są nieszlifowane, ponieważ chcieliśmy, aby produkty zachowały swój naturalny, rzemieślniczy charakter. W istocie, za wyrobem kolekcji stoją młodzi i zdolni stolarze, którzy każdy element układają i wyklejają ręcznie. Całość jest dwukrotnie olejowana bezbarwnym olejem, który zabezpiecza drewno oraz podkreśla jego kolor.

Produkty są oczywiście dostępne w dwóch rodzajach drewna – eleganckim, stylowym dębie oraz klasycznej sośnie. Sosna szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom natury oraz rustykalnego stylu. W lamelach sosnowych pozostawiliśmy to, co w drewnie najpiękniejsze – naturalne niedoskonałości. Liczne sęki oraz kora, doskonale kontrastują z jego kolorem.

Konstrukcja drzwi EKO

Konstrukcja drzwi Eko bazuje na popularnych modelach drzwi Kornik – Duo, Quatro oraz Sekstet. To klasyczne, neutralne wzornictwo, które idealnie komponuje się z każdym wnętrzem. Dodatkowo oferujemy w stylu Eko skrzydło przesuwne Industrial – są to drzwi oprawione w czarną, metalową ramę. Będą znakomitym dopełnieniem pomieszczeń w stylistyce loftowej i industrialnej, natomiast w minimalistycznych wnętrzach spektakularnie zaprezentują się jako główny element wystroju.

Panele ścienne

Panele ścienne to wygodne rozwiązanie, jeśli chcemy szybko i nieinwazyjnie odświeżyć wygląd pomieszczenia. Można wykleić nimi całą ścianę, zamontować ozdobne pasy lub inne kompozycje. Przed przyklejeniem do ściany, warto zabezpieczyć ją unigruntem, aby zapewnić lepszą przyczepność.

Co z naszymi pozostałymi produktami, jeśli chodzi o ekologię?

Zapewniamy, że drewno, którego używamy pochodzi z certyfikowanych źródeł. Wybierając drzwi czy schody drewniane, decydują się Państwo na wysokiej jakości produkt, który będzie służył przez długie lata. Drewno jest estetycznym, funkcjonalnym i trwałym surowcem, który po zużyciu nie będzie rozkładał się kilkaset lat. Wierzymy, że inwestycja w nasze produkty będzie opłacalna dla Państwa oraz dla środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *