Blog

Drzwi wewnętrzne: Ranking 2023

Mamy dla Ciebie ranking drzwi wewnętrznych ‒ krótko omówimy modele, które cieszą się największą popularnością. Garść informacji i drobne wskazówki pomogą Ci wybrać idealne drzwi wewnętrzne do domu, mieszkania, biura. Zachęcamy do lektury!

Ranking drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne są istotnym elementem wystroju, nic więc dziwnego, że na rynku znajdziemy mnóstwo propozycji w szerokim przedziale cenowym. Ale, aby wybrane drzwi doskonale sprawdzały się przez długi czas, pod uwagę należy wziąć kilka kwestii. Drzwi powinny pasować do wystroju, być wykonane z porządnych materiałów, wyposażone w wysokiej jakości okucia. Muszą też być dobrane do rodzaju pomieszczenia ‒ w sypialni sprawdzą się drzwi pełne, a łazience drzwi z blokadą łazienkową. 

Które modele drzwi są najczęstszym wyborem? Poniżej ranking najpopularniejszych modeli.

Drzwi wewnętrzne – TOP 5  

1. Skrzydło drzwiowe Industrial Black Szczotkowane Dąb Rustical Olej

Jeden z popularniejszych modeli w 2023 roku. Skrzydło drzwiowe, które doskonale się prezentuje w pomieszczeniach zaaranżowanych w różnym stylu i o różnym przeznaczeniu. 

Ów model wykonany został z drewna szczotkowanego, wypełnienie natomiast  stanowią panele dębowe. Razem ze skrzydłem drzwiowym zakupić można rączkę ‒ do wyboru 5 model. Wyposażenie dodatkowe stanowi też malowana proszkowo szyna przesuwna.

2. Skrzydło Klasyczne Dąb Rustical Pełne

Drzwi rozwierne, które cieszą się popularnością wśród miłośników klasycznych rozwiązań. Pełne skrzydło drzwiowe, wykonane z naturalnego drewna dębowego, wykończone eleganckim frezem to ozdoba każdego pomieszczenia. Drzwi zapewnią dobrą izolację termiczną i akustyczną. Ów model sprawdzi się zarówno w domach i mieszkaniach prywatnych, jak i w biurach czy firmach.

Drzwi wyposażone są w srebrne zawiasy wkręcane oraz zamek (rozstaw 72 mm), mogą być zamykane na zwykły klucz lub wkładkę patentową. Klamki dostępne są w trzech odcieniach.

3. Skrzydło Eko Duo

Skrzydło drzwiowe z przeszkleniem i estetycznymi szprosami to kolejne z popularnych rozwiązań. Model wykonany z naturalnego drewna, co jest gwarancją trwałości i wyjątkowego designu. 

Drzwi wewnętrzne z przeszkleniami w szczególności zdadzą egzamin w niewielkich pomieszczeniach, ciemnych, mających mały dostęp do światła dziennego.

4. Skrzydło drzwiowe Klasyczne Sęczne Pokojowe

Skrzydło drzwiowe wykonane z paneli sosnowych, z trzema prostokątnymi przeszkleniami ‒ przeszklenia z białego, matowego szkła. Drzwi inspirowane stylem skandynawskim, które sprawią, że każde pomieszczanie stanie się bardziej przytulnie i doświetlone.

Drzwi mogą być wyposażone w szczelinę wentylacyjną, szerokość skrzydła może wynosić 640 mm, 740 mm, 840 mm, 940 mm. Drzwi otwierane w prawą lub lewą stronę, zamykane na klucz zwykły lub wkładkę patentową. 

5. Skrzydło drzwiowe Quintet Black Gładkie Sęczne

Drzwi wewnętrzne w modnym stylu, wykonane z paneli sosnowych, z czarnym ramiakiem z płyty MDF. Drzwi mają gładką strukturę.

Omawiany model to najlepsze rozwiązanie w przypadku ograniczonej przestrzeni. Skrzydło drzwi rozwiernych po otwarciu zabiera miejsce ‒ w przypadku modeli przesuwnych nie mamy takiego problemu.

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Jakie są najlepsze drzwi wewnętrzne? Jakie drzwi wewnętrzne kupić? Punktem wyjścia powinny być Twoje indywidualne preferencje. W pierwszej kolejności odpowiedz sobie na następujące pytania: 

  • Czy chciałbyś zakupić drzwi przesuwne, drzwi harmonijkowe czy rozwierne?
  • Czy wolisz drzwi z przeszkleniami czy pełne, jaki model lepiej sprawdzi się w pomieszczeniu, do którego chcesz zakupić drzwi?
  • Jaki kolor drzwi Cię interesuje? Czy odpowiadają Ci odcienie drewna, czy może biel bądź drzwi z czarnymi, industrialnymi elementami?

Podsumowując, szukasz drzwi wewnętrznych sprawdź to przed zakupem

Warto też byś zwrócił uwagę na kwestie techniczne, na przykład kierunek otwierania, rodzaj zawiasów ‒ czopowe, wkręcane, ukryte. Bardzo ważny jest też materiał, z jakiego wykonane jest skrzydło ‒ najpopularniejsze opcje to drewno oraz płyty mdf. Wybierając drzwi wewnętrzne, obowiązkowo miej na uwadze wymiary ‒ dostępne są skrzydła 60, 70, 80, 90.

Dobrze zacząć od analizy własnych potrzeb, z pewnością ułatwi Ci to podjęcie decyzji. Następnie, gdy już będziesz wiedział, jakie rozwiązania Cię interesują, dużą pomocą będą rankingi. W razie wątpliwości zawsze też możesz porozmawiać z fachowcami. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *