Blog

Drzwi wewnętrzne– o czym warto pamiętać podczas zakupów?

Drzwi to ważny element nie tylko w domach i mieszkaniach, ale też w biurach i firmach. Drzwi wewnętrzne spełniają cały szereg funkcji i są elementem wystroju, o czym jednak należy pamiętać podczas wyboru najlepszego dla nas modelu drzwi? Mamy dla Was kilka praktycznych wskazówek.

Drzwi wewnętrzne

Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych dostępne są różne modele drzwi wewnętrznych. Wybierać możemy między drzwiami jedno i dwuskrzydłowymi, przesuwnymi, harmonijkowymi, przylgowymi i bezprzylgowymi – jak widać zakup drzwi to szereg ważnych kwestii, które warto sobie dokładnie przemyśleć jeszcze przed zakupami.

Jeśli jesteśmy w trakcie budowania domu rodzaj drzwi, jakie chcemy wstawić powinniśmy ustalić już na etapie projektowania, tutaj mamy niemal nieograniczone możliwości i możemy zastosować dowolne rozwiązania. Inaczej jest, gdy kupujemy mieszkanie bądź obiekt usługowy i nie chcemy przeprowadzać zbyt wielu prac remontowych – wtedy jesteśmy wskazani na konkretny typ drzwi, możemy jednak wybrać dowolne styl i kolorystykę.

Drzwi rozwierne czy przesuwne?

Niewątpliwą zaletą drzwi przesuwnych jest to, że zajmują o wiele mniej miejsca niż drzwi rozwierne. Drzwi przesuwne znakomicie więc sprawdzą się w pomieszczeniach, w których nie ma zbyt dużej przestrzeni. Możemy wybierać między drzwiami przesuwnymi, które po otwarciu chowają się w ścianę lub zasłaniają jej część.

Drzwi rozwierne po otwarciu zabierają cenną przestrzeń, są jednak bardziej tradycyjnym modelem, który sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w każdym stylu.

Styl, kolorystyka, materiał

Jeśli chodzi o styl oraz kolorystykę drzwi to praktycznie nie ma ograniczeń. Najpopularniejsze są odcienie drewna, biele oraz beże. Zdecydować się możemy na drzwi wykonane w stylu klasycznym, nowoczesnym czy skandynawskim, z przeszkleniami lub bez.

Jeśli chodzi o materiał tutaj również mamy wiele opcji, choć najpopularniejsze są drewniane drzwi wewnętrzne, zakupić możemy drzwi wykonane z sosny, dębu, jesionu, z gatunków drzew egzotycznych, wszystko zależy od naszych preferencji.

Inne

Przy wyborze drzwi warto też pamiętać o tym, że ważny jest nie tylko rodzaj i styl skrzydła drzwiowego, ale też jakość okuć – klamek i zawiasów. To kwestie, które mają duży wpływ na funkcjonalności drzwi. Kolejną kwestią jest również dobór ościeżnicy, która jak wiadomo musi doskonale współgrać z drzwiami. Wybierać możemy między ościeżnicami regulowanymi i stałymi. Stałe sprawdzą się w przypadku ścian o standardowej grubości, regulowane, w przypadku ścian o niestandardowej grubości.

Jeśli mamy wątpliwości zawsze warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy z pewnością udzielą wielu przydatnych wskazówek.

Warto dodać, że nasza firma Kornik specjalizuje się w sprzedaży drzwi drewnianych surowych dostępnych w kategorii produktów : https://kornik.com.pl/k/drzwi-wewnetrzne/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *