Blog

Drzwi Quintet Black – nowość w Kornik

Drzwi wewnętrzne to jeden z ważniejszych elementów aranżacji ‒ zarówno domu, jak i mieszkania czy biura. Ważne więc, by wybrane przez nas modele były solidnie wykonane, a jednocześnie wyróżniały się estetyką. Przemyślany wybór zapewni izolację termiczną i akustyczną pomieszczeń i sprawi, że wnętrza będą prezentować się naprawdę gustownie.

W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej drzwiom Quintet Black, nowości dostępnej w sklepie Kornik. Dlaczego warto je zakupić? Zachęcamy do lektury!

Drzwi wewnętrzne ‒ prywatność, design, izolacja termiczna

Drzwi wewnętrzne odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu komfortu akustycznego ‒ zapewniają izolację dźwiękową między pomieszczeniami. Co więcej, za zamkniętymi drzwiami możemy cieszyć się prywatnością i spokojem, odpocząć czy skupić się na codziennych obowiązkach.

Kolejna istotna funkcja to izolacja termiczna. Ogrzewane lub klimatyzowane pomieszczenia mogą być izolowane od innych, co przyczynia się do oszczędności energii.

Drzwi wewnętrzne Quintet Black od Kornik 

Najchętniej wybieranymi drzwiami wewnętrznymi są profile wykonane z solidnego drewna. Nie bez znaczenia jest rodzaj surowca, najczęściej sięga się po skrzydła sosnowe lub dębowe. Do niedawna produkcja drzwi bazowała na minimalizmie i prostocie. Najczęściej sprzedawanymi drzwiami były drewniane pełne oraz panelowe, w jednolitym kolorze. Obecnie coraz częściej przełamuje się te schematy i stawia na awangardę i designerskie wykończenie. Właśnie takie są skrzydła drzwiowe dostępne są w sklepie Kornik. 

To, co wyróżnia Quintet Black to szczególne połączenie surowców. Drzwi zostały wykonane z wysokiej jakości dębu, paneli sosnowych, sęcznych i bezsęcznych.

Rama to płyta MDF w kolorze czarnym. Takie połączenie sprawia, że drzwi prezentują się niezwykle okazale i pasują do wnętrz nowoczesnych oraz typowo industrialnych.

Quintet Black – co je wyróżnia? 

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów, które bezapelacyjnie  wyróżniają drzwi Quintet Black od innych profili.

  • Konstrukcja – drzwi skonstruowane są z pięciu równoległych paneli przedzielonych cienkim paskiem płyty MDF, stąd też wzięła się ich nazwa ‒ Quintet. Dostępne są modele z drewna szlifowanego na gładko lub uprzednio szczotkowanego. W ofercie Kornik można znaleźć profile z sosny sęcznej, bezsęcznej oraz dębowe, lakierowane bądź olejowane.
  • Wyposażenie – drzwi zostały wyposażone w wysokiej jakości okucia, między innymi zawiasy wkręcane w kolorze czarnym, idealnie komponujące się z czarnymi elementami płyty MDF. Kolejny element to zamek o rozstawie 72 mm, który zamykany jest na klucz lub wkładkę patentową. Klamkę można zakupić osobno ‒ Kornik oferuje duży wybór.
  • Wykończenie powierzchni – kupując drzwi Quintet Black od Kornik, można zdecydować się na dowolne wykończenie powierzchni drzwi. Szlifowane na gładko profile pokryte są lakierem bezbarwnym, można jednak nabyć wersję szczotkowaną olejowaną, w zależności od indywidualnych preferencji.

Podsumowując czy warto wybrać drzwi serii Quintet Black?

Drewniane drzwi Quintet Black to wybór na lata. Ten naturalny surowiec wyróżnia się wysoką wytrzymałością na drobne uszkodzenia mechaniczne. Estetycznie wykonane drzwi Quintet Black zapewniają dobrą izolację akustyczną oraz termiczną.

Podczas aranżacji wnętrz, warto zwrócić uwagę na nie tylko materiały wykończeniowe, meble czy dekoracje, ale również na odpowiednie profile drzwiowe. To właśnie one wpływają na ogólny wystrój wnętrz, nadają pomieszczeniom eleganckiego i nowoczesnego wyglądu.

Osobom, które szukają innowacyjnych profili do swojego domu lub biura szczególnie polecamy drzwi Quintet Black od Kornik. To profile wykonane z wysokiej jakości drewna oraz kontrastowych elementów w kolorze czarnym, wyprodukowanych z płyty MDF. Świetnie pasują do wnętrz industrialnych bądź nowoczesnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *