Blog

Drzwi przesuwne loft – TOP 5 Kornik

Wśród licznych trendów w dziedzinie projektowania wnętrz, jeden zasługuje na szczególną uwagę – drzwi przesuwne w stylu loft. Wspomniane drzwi to połączenie industrialnej surowości z minimalistyczną elegancją. Drzwi przesuwne loft tworzą wyjątkową atmosferę w każdym pomieszczeniu, dodają mu charakteru i sprawiają, że zyskuje na funkcjonalności. Na co zwrócić uwagę przy zakupie takich drzwi? Jakie modele mamy do wyboru?

Historia stylu loft

Skąd wywodzi się styl loft? Z wielkich przestrzeni fabrycznych i magazynowych w Nowym Jorku, które w latach 70. XX wieku zostały przekształcone w mieszkalne lofty. Powstała wtedy unikalna estetyka, która połączyła surowość betonu, cegły i stali z otwartą przestrzenią i funkcjonalnością. Nowy styl stał się synonimem nowoczesnego, miejskiego życia.

Charakterystyka drzwi przesuwnych loft

Drzwi przesuwne loft charakteryzują się prostą formą i surowością wykończenia, często wykonane są z drewna i stali (zazwyczaj malowanej proszkowo na czarno). Dodatkowo, modele przesuwne umożliwiają oszczędność miejsca, co jest szczególnym atutem w niewielkich pomieszczeniach.

Omawiany dziś rodzaj drzwi sprawdzi się w różnych pomieszczeniach, od sypialni i salonu, po kuchnię i biuro. Do każdego z pomieszczeń wprowadzi unikalną estetykę, a jednocześnie podzieli przestrzeń w praktyczny i stylowy sposób. Co ciekawe, omawiane modele drzwi dobrze prezentują się w pomieszczeniach zaangażowanych w różnym stylu. 

Poradnik zakupowy 

Przy wyborze drzwi przesuwnych loft warto zwrócić uwagę na kilka aspektów.

  • Materiał ‒ drewno i stal to najpopularniejsze rozwiązania. Drewno wprowadza przytulny klimat. Stal natomiast nawiązuje do industrialnej atmosfery loftów.
  • Rozmiar ‒ drzwi muszą pasować do przestrzeni. Zbyt duże modele zdominują pomieszczenie, podczas gdy zbyt małe, będą nieproporcjonalne. Podczas przeprowadzania wymiarów należy pamiętać o uwzględnieniu miejsca na mechanizm przesuwny.
  • Producent i koszty ‒ na rynku dostępne są różne modele drzwi przesuwnych, w szerokim przedziale cenowym. Przed podjęciem decyzji warto porównać oferty, zwracając uwagę na jakość materiałów, opinie klientów i gwarancję oferowaną przez producenta.

Drzwi przesuwne loft od Kornik 

Jakie modele drzwi przesuwnych typu loft dostępne są w ofercie Kornik? 

1. Skrzydło Przesuwne Loft Dąb Rustical

Drzwi wykonane zostały z naturalnego drewna dębowego. Można na nich zauważyć naturalne przebarwienia, drobne sęczki i mikro ubytki. Ciekawym elementem są także ozdobne gwoździe kute. Dąb rustykalny doskonale komponuje się w pomieszczeniach różnego przeznaczenia, zaaranżowanych w różnym stylu. 

Dodatkowo, zakupić można rączkę stalową, malowaną proszkowo na kolor czarny oraz stalową szynę przesuwną ‒ także w kolorze czarnym.

Zmodyfikowaną wersją opisanych drzwi jest skrzydło przesuwne Loft Slim Dąb Rustical. Ów model różni się grubością skrzydła, która wynosi zaledwie 30 mm. Grubość drzwi Loft to 38mm. 

2. Skrzydło Przesuwne Loft Sosna Sęczna

Naturalne drewno sosnowe sęczne, ozdobne gwoździe kute, precyzja wykonania sprawiają, że drzwi przypadną do gustu najbardziej wymagającym klientom. Drzwi doskonale prezentują się w pomieszczeniach w różnym stylu. Dodatkowo zakupić można rączkę stalową ‒ dostępne są różne wzory do wyboru, oraz szynę przesuwną.

Loft Slim to limitowana wersja modelu drzwi przesuwnych Loft. Grubość skrzydła modelu Loft Slim to zaledwie 30 mm. 

3. Skrzydło Przesuwne Industrial Sosna Sęczna

Skrzydło Przesuwne Industrial Sosna Sęczna to kolejna z propozycji. Ramiak drzwi to metalowa rama malowana proszkowo na czarno. Wypełnienie stanowią deski sosnowe sęczne. Skrzydło jest szlifowane, przygotowane do lakierowania, olejowania lub malowania na dowolny kolor. Drzwi będą doskonałym uzupełnieniem aranżacji wnętrza w stylu loftowym, jaki i nowoczesnym lub tradycyjnym.

Drzwi przesuwne w stylu loft to innowacyjne i stylowe rozwiązanie dla każdego domu. Unikalna estetyka i funkcjonalność sprawiają, że takie modele coraz częściej wybierane są zarówno do domów, jak i do mieszkań czy biur. Takie drzwi to nie tylko design, ale również oszczędność miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *