Blog

Drzwi drewniane – połącz nowoczesny design z tradycyjną estetyką

Kilka słów na początek…

Drewniane drzwi są produktem estetycznym i uniwersalnym. Drewno, które ma niepowtarzalną fakturę oraz grafikę słojów, jest idealnym materiałem do produkcji drzwi wewnętrznych. Ponadto posiada jeszcze inne cenne atuty, takie jak stabilność wymiarową oraz termoizolacyjność. Drewniane drzwi wewnętrzne, jak i zewnętrzne wykonane w nowoczesnej technologii są trwałe i odporne na siłę nacisku, nie odkształcają się, są odporne na wilgoć. Naturalność i bezpretensjonalna estetyka drzwi wewnętrznych sprawia, że zawsze są modne i  na czasie.

Jeżeli chodzi o stylistykę drzwi drewnianych, dominują obecnie dwa nurty. Pierwszy to trend minimalistyczny, cechuje go prostota i surowość, drugi to ponadczasowa ciepła klasyka.

Paleta barw drzwi wewnętrznych drugiego nurtu utrzymana jest w odcieniach:

  • beżów,
  • brązów,
  • kremów.

Natomiast styl minimalistyczny preferuje biel i szarość lub surowe drewno.

Należy pamiętać, że wewnętrzne drewniane drzwi dopełniają całość urządzanego pomieszczenia, stąd wybór ich rodzaju jest bardzo ważny. Rynek producentów drzwi wewnętrznych w Polsce jest różnorodny i konkurencyjny.

Jednym z przedsiębiorstw oferujących produkty drewniane jest firma Kornik, posiadająca już 25-letnie doświadczenie, specjalizująca się m.in. właśnie w produkcji drzwi wewnętrznych drewnianych, które możesz zobaczyć tutaj. W ofercie producenta znajduje się szeroki wachlarz rodzajów i wzorów drzwi wewnętrznych w atrakcyjnej cenie.

Jakie kryteria powinny spełniać drzwi pokojowe drewniane?

Drzwi pokojowe drewniane muszą być wykonane z najwyższej jakości materiałów, które najlepiej, jeśli są naturalne –  dobry przykład to drzwi wewnętrzne sosnowe. Należy zwrócić uwagę na drobne detale, bez wątpienia oferujący drzwi wewnętrzne producent powinien  dbać o każdy szczegół.

Najlepiej prezentują się drzwi w klasycznej formie z elementami w postaci wstawek ze szkła. Bogaty wybór oklein drewnianych umożliwia dopasowanie drzwi do każdego wnętrza. Drzwi drewniane surowe dają nabywcy możliwość samodzielnego doboru koloru drzwi do pomieszczenia lub pozostawienia produktu w naturalnym odcieniu po uprzednim zabezpieczeniu.

Drzwi wewnętrzne ceny!

Cena drzwi wewnętrznych zależy od ich konstrukcji, wykończenia, rodzaju materiału i dodatkowego wyposażenia. Nie bez znaczeni jest także marka producenta. W dużych marketach bez trudu nabyć można tanie produkty, jednak najlepiej jest poznać rynek i wybrać drzwi w średniej, przystępnej cenie.

Cena skrzydła drzwi waha się od 219 do 700 zł. Droższy model drzwi wykonany jest z wyższej jakości materiałów, takich jak dąb lub jesion.

Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą

Ościeżnica jest niezbędnym elementem drzwi wewnętrznych.  Na ogół kupuje się ją razem ze skrzydłem. Dostępne dziś ościeżnice są bardzo zróżnicowane. Ościeżnice drewniane wykonane są z drewna klejonego, tak samo, jak rama skrzydła. Ościeżnice regulowane można znakomicie dostosować do grubości murów i dzięki nim wykończyć otwory drzwiowe.

Ościeżnice stałe posiadają natomiast szerokość dopasowaną do typowej, standardowej grubości murów. Wybierając ościeżnicę, trzeba dopasować ją do koloru i wzoru skrzydła oraz pamiętać o stylu wystroju wnętrza. Ceny ościeżnic wahają się w zależności od rodzaju materiału od 100 zł do 600 zł. Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą regulowaną są niezawodne i estetyczne.