Blog

Drzwi do garderoby – topowe propozycje od Kornik

Drzwi do garderoby to nie tylko praktyczne rozwiązanie, które chroni Twoje ubrania przed kurzem i światłem, ale także istotna część estetyki pomieszczenia. Drzwi poprawią funkcjonalność garderoby, ale też dodadzą wnętrzu charakteru, podkreślą styl aranżacji. Na co więc zwrócić uwagę, wybierając takie drzwi, jakie modele warto wziąć pod uwagę?

Jakie drzwi do garderoby wybrać? 

Styl i estetyka drzwi 

Drzwi powinny pasować do ogólnego stylu i estetyki Twojego domu. Przyjrzyj się kolorom, wzorom i materiałom, które dominują w Twoim wnętrzu i przemyśl, jaki model będzie najlepiej współgrał z całością.

Materiały, z których wykonane są drzwi

Wybór materiału wpływa na wytrzymałość drzwi, a także na sposób czyszczenia i konserwacji, dobrze wziąć tę kwestię pod uwagę. Od rodzaju materiału uzależniona jest także cena drzwi.

Dostępna przestrzeń

Pomyśl o dostępnej przestrzeni. Czy bez problemu otworzysz drzwi, czy lepiej sprawdzi się model przesuwny, który nie zajmie dodatkowego miejsca podczas otwierania?

Jakość wykonania 

Drzwi do garderoby mogą być intensywnie eksploatowane, warto więc wybrać model wysokiej jakości, taki, który będzie dobrze spełniał swoją funkcję przez długi czas.

Budżet

Cena może różnić się w zależności od marki, materiału i stylu drzwi. Ważne, aby znaleźć rozwiązanie dopasowane do budżetu. Należy jednak pamiętać, że najtańsze drzwi mogą nie być tak trwałe lub efektywne jak droższe modele.

Wymiary i montaż drzwi 

Upewnij się, że drzwi, które wybierasz, są odpowiednie do Twojej przestrzeni. Dokładnie sprawdź ich wymiary, zweryfikuj, czy jesteś w stanie samodzielnie wykonać montaż, czy potrzebna będzie pomoc specjalisty.

Drzwi do garderoby, szafy od Kornik

Industrial Eko to seria drzwi wewnętrznych Kornik. Seria zawiera między innymi jednostronne drzwi przesuwne, które doskonale sprawdzą się w przypadku garderoby, szafy, a także spiżarni. Wspomniane modele wykonane zostały z płyty MDF. MDF jest materiałem o wysokiej wytrzymałości, co czyni drzwi wyjątkowo trwałymi.

Drzwi z jednej strony wyklejone są lamelami, dodaje im to uroku. Co ważne, lamele zostały wyselekcjonowane dzięki optymalizacji procesu produkcji. Dzięki temu ilość odpadów jest ograniczona do minimum, a surowiec jest wykorzystany w maksymalnym stopniu, co jest bardzo ekologicznym rozwiązaniem.

Omawiane drzwi to połączenie praktyczności i stylu. Dzięki mechanizmowi przesuwnemu są idealne do pomieszczeń z ograniczoną przestrzenią, zapewniają łatwy dostęp do zawartości szafy bez konieczności gospodarowania dodatkowego miejsca na otwarcie drzwi.

Industrial Eko – sosna vs. dąb 

Kornik oferuje dwa rodzaje drzwi do garderoby bądź szafy. Są to Skrzydło Jednostronne Przesuwne Industrial Eko Sosna Sęczna Olej oraz Skrzydło Jednostronne Przesuwne Industrial Eko Dąb Rustical Olej.

1. Skrzydło Jednostronne Przesuwne Industrial Eko Sosna Sęczna Olej

Jednostronne drzwi, które będą doskonale się prezentować i spełniać swoją funkcję przez długi czas. Lamele sosnowe, z pozostałościami kory i sękami, dodają uroku i wprowadzają przyjemny klimat do pomieszczenia. Lamele są wyklejane ręcznie, w cegiełkę, prezentują się bardzo estetycznie. Do drzwi można dokupić szynę oraz klamkę (dostępne są różne warianty).

2. Skrzydło Jednostronne Przesuwne Industrial Eko Dąb Rustical Olej

Kolejna z propozycji to drzwi wyklejane dębowymi panelami. Dębowe panele dodają drzwiom naturalnego, ciepłego wyglądu, który jest ponadczasowy i pasuje do wielu stylów wnętrz. Na panelach można zauważyć delikatne, naturalne przebarwienia, drobne sęczki czy mikroubytki ‒ wszystko to dodaje drzwiom uroku.

Tak samo, jak w przypadku wcześniejszego modelu, do drzwi można dokupić klamkę i szynę.

Podsumowując

Wybór drzwi do garderoby może wpłynąć na ogólną funkcjonalność i estetykę Twojego domu. Odpowiednio dobrane drzwi nie tylko chronią ubrania i inne przedmioty, ale także dodają przestrzeni charakteru, tworzą spójny i harmonijny wygląd.

Dostępne są drzwi wykonane z różnych materiałów, w różnym stylu, w szerokim przedziale cenowym. Duży wybór umożliwi znalezienie rozwiązania dostosowanego do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *