Blog

Drzwi bez ościeżnicy, czyli drzwi przesuwne od Kornik: TOP 4

Urządzając mieszkanie, należy wybrać wyposażenie, które będzie estetyczne, a jednocześnie funkcjonalne. Wszystkie meble i dodatki powinny do siebie pasować pod względem designu, kolorystyki czy materiału wykonania. Dzięki temu wnętrze będzie harmonijne, przytulne i stylowe. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego domu są drzwi wewnętrzne. Coraz większą popularnością cieszą się drzwi przesuwne, montowane na szynie, bez ościeżnicy.

Poniżej TOP 4 drzwi bez ościeżnicy dostępnych w sklepie internetowym Kornik.

Drzwi wewnętrzne bez ościeżnicy

Drzwi przesuwne to popularne i praktyczne rozwiązanie stosowane w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Brak ościeżnicy oraz otwieranie równoległe do ściany to duża oszczędność przestrzeni. Drzwi przesuwne są także znane ze swojej estetyki oraz funkcjonalności. Kolejne zalety to płynna i cicha praca. Omawiane modele stanowią więc doskonałą alternatywę dla tradycyjnych drzwi rozwieranych.

Drzwi ukryte – zastosowanie

Ze względu na oszczędność miejsca, drzwi przesuwne znajdą zastosowanie w małych mieszkaniach. Ale nie tylko. Na taki wybór decydują się także właściciele dużych domów. Omawiane modele znajdziemy też w wielu biurach i firmach. Drzwi przesuwne są również  dobrym wyborem dla osób niepełnosprawnych – nie mają progów, są wygodne w otwieraniu.

Drzwi bez ościeżnicy od Kornik – nasze TOP 4

Poniżej 4 modele drzwi bez futryny, które można znaleźć w ofercie sklepu Kornik:

1. Skrzydło Industrial Black

Drzwi przesuwne, które sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu loftowym, skandynawskim czy nowoczesnym. Drzwi, dzięki swojej konstrukcji, pasują do każdej przestrzeni, niezależnie od jej wielkości i układu. Industrial Black to model wykonany z drewna szczotkowanego (sosnowego lub dębowego), dzięki czemu naturalne sęki i słoje prezentują się doskonale.

2. Skrzydło przesuwne Loft Slim

To rustykalne drzwi przesuwne, które pasują nie tylko do mieszkań utrzymanych w stylu klasycznym, lecz także do nowoczesnych, loftowych przestrzeni. Ciekawy design drzwi nada każdemu wnętrzu charakteru. Dodatkowo naturalne drewno wprowadzi ciepły, przytulny klimat.

3. Skrzydło jednostronne przesuwne Industrial Eko

To wyjątkowe drzwi, które można zamontować w garderobie lub szafie. Rustykalny produkt podkreśli tradycyjny charakter mieszkania. Zachwyci swoim wyglądem, precyzją wykonania i trwałością. Warto dodać, że takie rozwiązanie to idealny wybór dla osób, które szukają ekologicznych propozycji.

4. Skrzydło przesuwne Industrial

To drzwi o wysokim standardzie, które wyróżniają się wytrzymałością i solidnością. Skrzydło jest szlifowane i olejowane. Wypełnienie z desek sosnowych lub dębowych. Rama metalowa (ramiak) malowana jest proszkowo na czarny kolor. Przesuwne drzwi Industrial sprawdzą się we wnętrzach klasycznych i nowoczesnych.

Drzwi bez ościeżnicy – podsumowanie

Drzwi wewnętrzne pełnią szereg istotnych funkcji, między innymi wydzielają poszczególne strefy, tłumią dźwięki z innych części domu czy chronią przed intensywnymi zapachami. Dodatkowo dzięki modelom bez ościeżnicy można nadać każdej przestrzeni wygląd, który był nieosiągalny do tej pory.

Drewniane drzwi Kornik to nowoczesne rozwiązanie, które daje wiele możliwości aranżacji. Sprawdzą się zarówno w minimalistycznej, industrialnej, oryginalnej przestrzeni, jak i mieszkaniach o rustykalnym, skandynawskim czy tradycyjnym charakterze. Polecamy skrzydła Industrial, Industrial Black, Industrial Eko, Loft Slim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *